17 Mayıs 2024,Cuma

Biz Kimiz

Modern çağda eksiklik duygusu, var olanla yetinmeme dürtüsü, daha iyisini arayıp bulma arzusu veya ekonomistlerin dediği gibi “İnsan isteklerinin sınırsız olması”, bizi sürekli ileri götüren bir gerçek.

Günümüzde, insanlar artık habere erişmek için büyük ölçüde dijital mecraları tercih ediyor. Haberin dijitalleşmesi sürecinde internet haberciliği ve buradan beslenen sosyal medya haberciliği de yavaş yavaş ön plana çıkıyor.

Çağımızda hızın önem kazanması, nesillerin haber tüketim alışkanlıklarındaki farklılaşma, dünya gündeminin hızlı değişimi, daha fazla içerik seçeneği gibi nedenlerle haberi internet sitelerinden ve sosyal medyadan alan insan sayısı giderek artıyor.

Ülkemizde de haber tüketiminin bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiği, tercihin net bir şekilde dijital mecralara kaydığı artık çok açık.

Sıcak gündem takibi konusunda öne çıkan internet ve sosyal medya haberciliği kitlelere haberi ilk ulaştıran araç olarak akıllarda yer etmeye başladı. Bilgiyi ilk aktaran araç olmasına rağmen “habere güven” söz konusu olduğunda internet siteleri ve sosyal medya düşük puan alıyor.

İnsanoğlunun haber alma ihtiyacı var, doğru haberi, zamanında ve hızlı bir şekilde almaya ihtiyacı var. Burada haberi daha hızlı veren mecra dikkat çekiyor ancak, bu gelişmede haberin doğru olup olmadığı gözetilmiyor.

Ne yazık ki günümüzde “Acaba aldığımız bilgi doğru mu gerçekten?” kaygısı mevcut ortamda giderek artıyor.

İşte STANDARD KIBRIS burada ön plana çıkıyor.

STANDARD KIBRIS, doğru kaynaktan, doğru bilgiyi hem de en hızlı yollarla sunuyor. Haberleri “çıkarına uygun” şekilde manipüle etmeden, halkın Anayasal hakkı olan haber alma özgürlüğünü çarpıtmadan kullanmayı ilke olarak benimsiyor.

Yıllardır göz ardı edilen ekonomik sektörlerde yer alan aktörleri ön plana çıkarmayı, doğruları-yanlışları, eksikleri-fazlaları ortaya koymayı, ülkemizdeki ekonomi ve finans dünyasını alışılmışın dışında yeni bir hizmetle kucaklamayı istiyor.

STANDARD KIBRIS firmalar ve ekonomik kuruluşlar için çok daha kaliteli, çok daha sağlıklı bilgi ortamı yaratmak yanında, daha büyük, daha parlak ve daha çok kazanan aktörler olmalarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Araç Sağlayıcı: Investing.com

Tavsiye Edilenler